fbpx

Poznaj Get Fit Mama

Nazywam się Anna Godek i jestem założycielką Get Fit Mama. Jestem również mamą dwóch dziewczynek. To właśnie z moich doświadczeń bycia mamą oraz wieloletniej pracy jako trenerka personalna czerpię inspiracje do tego, o czym piszę na moim blogu. Wszystkie kobiety, które proszą mnie o pomoc, przychodzą do mnie z tego samego powodu – chcą odzyskać swoją młodzieńczą energię i witalność po porodzie, a także zachować ją w późniejszym okresie macierzyństwa.
Gdy przygotowujemy się do roli mamy, jesteśmy w okresie po ciąży lub w czasie menopauzy bardzo ważny jest odpowiedni styl życia i zdrowa dieta. Tym właśnie się zajmuję. Doradzam kobietom, jakie zmiany powinny wprowadzić w swoim życiu, aby cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją.

Moja historia ze sportem zaczęła się już na studiach i chociaż nie prowadziłam wówczas w 100% zdrowego trybu życia (jak to na studiach bywa ;), prawie codziennie rano chodziłam na basen. Po przyjeździe do Londynu kontynuowałam pływanie, gdyż dzięki temu miałam dużo energii i dobre samopoczucie. Nigdy nie zapomnę mojego pierwszego kontaktu z fitnessem, kiedy to po raz pierwszy wzięłam udział w zajęciach Aqua aerobiku. Muzyka, energia i świetna zabawa – pokochałam to do tego stopnia, że postanowiłam zostać instruktorką fitnessu.
Zaczęło się od aerobiku, którego zostałam instruktorką, a niedługo później prowadziłam także zajęcia z Aqua aerobiku. Potem wszystko potoczyło się lawinowo. Zdobyłam kwalifikacje instruktora siłowni, a zafascynowana światem fitnessu zaczęłam zdobywać coraz to nowe uprawnienia (zachęcam do zapoznania się z nimi na mojej stronie internetowej getfitmama.pl, ale uprzedzam, że lista jest długa :).

Moje zainteresowanie fitnessem dla mam zaczęło się w chwili, kiedy zaszłam w ciążę z moją pierwszą córeczką. W swojej kilkuletniej wówczas pracy trenerki wielokrotnie pracowałam z kobietami będącymi w ciąży, jak i po porodzie. Jednak dla siebie chciałam czegoś więcej – nie przestawać biegać, nadal prowadzić zajęcia fitness i być wciąż bardzo aktywna, do czego obligowała mnie moja praca. Zaczęłam pogłębiać wiedzę w tym kierunku, podejmując nowe kursy i jednocześnie testując całą zdobytą wiedzę na sobie :). Całą ciążę czułam się wyśmienicie, poród odbył się bardzo szybko i bez jakichkolwiek komplikacji. Poporodowa rekonwalescencja i powrót do figury sprzed ciąży nastąpił u mnie w ciągu zaledwie 6 miesięcy.
Inaczej było z moją drugą córeczką. Pomimo, iż ciąża i poród przebiegły bez żadnych komplikacji, po porodzie okazało się, że mam rozszczep mięśni prostych brzucha. Po 11 latach bezkontuzyjnej aktywności sportowej zaczęłam odczuwać dokuczliwe bóle pleców, które utrudniały mi opiekę nad dziećmi. Musiałam zredukować moje zbyt intensywne treningi, a z pomocą ćwiczeń, które teraz wykorzystuję w swoich programach, udało mi się wrócić do stuprocentowej formy. Niestety z tą dolegliwością zmaga się wiele kobiet po porodzie (o przyczynach, objawach i rehabilitacji możesz dowiedzieć się na stronach mojego bloga).

Moja historia jest najlepszym przykładem na to, że regularne ćwiczenia podczas ciąży mogą zdecydowanie ułatwić poród, a także pomóc szybko wrócić do formy po urodzeniu dziecka. Dlatego też zachęcam mamy, aby kontynuowały ćwiczenia będąc w ciąży oraz zaczęły ćwiczyć jeszcze przed planowanym zajściem w ciążę.
Niestety, w dzisiejszych czasach na stronach internetowych można znaleźć wiele niewiarygodnych porad lub sprzecznych wskazówek w kwestii fitnessu dla kobiet w ciąży lub świeżo upieczonych mam. Większość, nawet aktywnych kobiet, na czas ciąży i po porodzie zazwyczaj przestaje ćwiczyć, obawiając się zarowno o swoje zdrowie jak i dziecka. Jednak jest wiele cwiczen, które każda mama wręcz powinna wykonywać w czasie ciąży, po urodzeniu dziecka oraz na dalszym etapie życia. W Get Fit Mama opracowałam programy, które są stworzone z myślą o kobietach, które chcą odzyskać swoją młodzieńczą formę i witalność. Programy te są oparte na wieloletniej pracy z wieloma kobietami w Londynie oraz na moim osobistym doświadczeniu. O programach, które oferuje Get Fit Mama możesz zapoznac sie na www.getfitmama.pl.

Na stronach mojego blogu chciałabym podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, które nabyłam podczas pracy z kobietami takimi, jak Ty. Więcej o nich i ich przeżyciach możesz przeczytać na mojej stronie internetowej www.getfitmama.pl.
Jeśli myślisz serio o swoim zdrowiu przyłącz się do grona moich czytelników (Newsletter).
Moim celem jest opracowanie indywidualnych, specjalistycznych zestawów ćwiczeń oraz porad żywieniowych dla kobiet na różnych etapach ich życia. Ćwiczenia, które oferuję są bezpieczne, skuteczne, spersonalizowane, a przede wszystkim gwarantują relaks i dobrą zabawę. Jestem przekonana, iż dzięki tym metodom szybko osiągniemy Twój cel.

Bycie mamą jest magicznym doświadczeniem, ale nie możesz zapominać o tym, aby odpowiednio dbać o swoje zdrowie wykonując, dostosowane do twojego wieku, ćwiczenia oraz prowadząc zdrowy tryb życia.

2018-09-18T11:41:30+00:00