fbpx
Loading...
Fit Połóg2018-09-25T10:06:20+00:00
Zapisz się

Mama w formie mini kurs - GRATIS

Jak bezpiecznie i efektywnie wrócić do formy po porodzie
Zapisz się

Z pomocą Get Fit Mama przekonasz się, że powrót do zdrowia i dobrego samopoczucia jest realny

Nie czekaj dłużej i skorzystaj z naszych zajęć grupowych lub treningów personalnych już dzisiaj!

Powrót do formy po porodzie

Nie da się nawet opisać tego uczucia, kiedy trzymasz na rękach długo oczekiwane dziecko. Równocześnie spoglądasz na swoje ciało, które nie jest takie, jakie było przed ciążą i nie wiesz od czego zacząć, aby je odzyskać. Jeśli jesteś niecierpliwą kobietą, na pewno nie możesz doczekać się, aby zacząć ćwiczyć i zrzucić nabyte podczas ciąży kilogramy.

Musisz jednak najpierw upewnić się, że twoje ciało jest w pełni zregenerowane i gotowe na treningi.

Aby uniknąć problemów poporodowych i szybciej powrócić do pełnej sprawności fizycznej, ćwiczenia należy zacząć wykonywać powoli i progresywnie. Wiele kobiet doświadcza bólu z powodu zmian postawy ciała związanych z ciążą oraz osłabieniem mięśni głębokich brzucha i miednicy. Podnoszenie ciężkich rzeczy, niewłaściwe ćwiczenia (brzuszki, pompki, pozycja deski), czy nieprawidłowe noszenie i trzymanie dziecka może pogłębić te problemy. Aby je skorygować, potrzebne są odpowiednie ćwiczenia oraz zmiana stylu życia z siedzącego na bardziej aktywny.

Jeżeli nadal widzisz ,,kangurzy brzuszek’’ w lustrze, jest to najprawdopodobniej spowodowane rozstępem mięśni prostych brzucha.

Najczęściej występujące problemy po porodzie:

  • Rozstęp mięśni prostych brzucha
  • Opadanie narządów miednicy
  • Problemy z nietrzymaniem moczu
  • Odstający brzuch
  • Bóle pleców i miednicy
  • Nadwaga

Ciąża i poród to seria niespodzianek, które nie zawsze są planowane. Może być zarówno pięknym, jak i również traumatycznym doświadczeniem dla naszego ciała i umysłu. Niestety lekarze wysyłają nas do domu bez jakichkolwiek wskazówek w jaki sposób powrócić do zdrowia i formy sprzed ciąży.

Aby w pełni odzyskać siły i cieszyć się macierzyństwem, potrzebujemy profesjonalnej pomocy

Treningi personalne

Treningi w małych grupach

Kursy on-line

Zajęcia z Yogi

Doradztwo w zakresie odżywiania i zdrowego stylu życia

2018-09-24T11:47:22+00:00

Annabel Iglehart, Menadżer Projektu, Londyn

Zacząłem trenować z Anną, gdy moje pierwsze dziecko miało 2 lata. Chciałam poprawić moją sprawność fizyczną przed kolejnym dzieckiem. Już w przeciągu 5 tygodni poczułam się jak inna osoba. Ania jest bowiem prawdziwym partnerem, który rozumie, przez co przechodzą jej klienci i wspiera ich w osiąganiu ich celów. Dziękuję Ci Aniu!